18 alkalmas tanfolyam

Mindent magamról!

A mindennapi életben való részvételünket alapvetően határozza meg az, hogy mit gondolunk magunkról. Az önismeret olyan komplex folyamat, ami életünk végéig végigkísér bennünket.

Azt gondoljuk, hogy a gyerekek későbbi életszakaszára nagy hatással lehet az, hogy milyen szemléletmóddal találkoznak a saját magukról való gondolkodás kezdetén.

Eszközeinkkel egyensúlyt próbálunk teremteni az elfogadás és az önfejlesztés lehetőségei között.

A kezdetektől azt sugalljuk a gyerekeknek, hogy úgy, ahogy vagy értékes, és szerethető vagy. Elfogadlak. A kialakult bizalmas légkör önbizalmat és önelfogadást közvetít számukra.

Ezzel párhuzamosan, megismertetjük őket a fejlődésfókuszú szemlélettel, aminek fő mondanivalója, hogy képesek vagyunk arra, hogy fejlesszük az agyunkat, változást idézzünk elő magunkban.

Ennek a szemléletnek a birtokában a gyerekek elkezdik értékelni a tevékenységet attól függetlenül, hogy mi lesz annak az eredménye.

Összefoglalva tehát ez történik a Mindent magamról tanfolyam során, ehhez keressük a legjobb eszközöket a foglalkozások során.

A külső tulajdonságok megismerésével kezdünk, keresünk különbségeket és hasonlóságokat, különlegességeket és különcségeket.

A különböző érdeklődéseket egymáshoz kapcsoljuk, melynek során megtapasztalják, hogy mindenkitől lehet valamit tanulni, és mindenki jó valamiben.

A képességek skáláját is szélesítjük, megtaláljuk az erősségeiket és a kihívásaikat. Látjuk, hogy mindkettőből mindenkinek van. Természetesnek kezeljük.

Különféle belső tulajdonságokat ismernek meg a gyerekek és ezeket különféle helyzetekhez kapcsolják. Nem arról van szó pusztán, hogy vannak „jó” meg „rossz” tulajdonságok, hanem arról, hogy a tulajdonságok nagy része az egyik helyzetben lehet előnyös, míg a másikban nem. Az, hogy bizonyos helyzetekben jellemző rád egy tulajdonság, nem az határoz meg téged egészében, mert egy másik helyzetben lehet, hogy éppen az ellenkezője jelenik meg. Ismereteket szereznek a különböző viselkedéstípusokról és megtanulják, hogy nincs agresszív gyerek, csak agresszív viselkedés van. Bizonyos viselkedés zavarhat valakit, valakit pedig nem. Gyakoroljuk, hogyan kommunikálhatják szükségleteiket asszertíven.

A kudarcok, és a hibázás kezelése is szerepelnek a témáink között.

Kiemelt figyelmet kap a fejlődésfókuszú szemlélet kialakítása a rögzült szemléletmóddal szemben.

Tapasztalataink szerint a tanfolyam hatására a gyerekek önreflektívebbek lesznek, és tudatosabban képesek gondolkodni magukról.

Sok esetben a tanfolyam elvégzése után a gyerekek készen állhatnak arra, hogy szüleik vagy szakemberek elmondják a diagnózisukat.

Symbo Tanfolyamok

Érzelmeink nyomában

Érzelmeink nyomában

A tanfolyamon a gyerekek megismerkednek különféle érzelmekkel

Legyél érzelmeid mestere​

A tanfolyamon az érzelmekről, az érzelmek és a viselkedés kapcsolatáról tanulnak a gyerekek

Beszélj róla, oldd meg!

Beszélj róla, oldd meg!

A foglalkozásokon a gyerekek problémamegoldó módszereket tanulhatnak.

Mire Gondolsz?

Mire Gondolsz?

Ezen a tanfolyamon a mentalizáció és az elmeolvasás a központi témánk.

Egy csapat vagyunk!

Egy Csapat Vagyunk!​

A tanfolyamon a gyerekek alapvető csoportkészségeket sajátíthatnak el.

Iskolás leszek

Iskolás leszek

A tanfolyamon felkészítjük a gyerekeket azokra a változásokra, amik az óvodából iskolába történő átlépéssel járnak.

Barátkozni jó! tanfolyam

Barátkozni jó!

A tanfolyamon a barátságról, a barátkozásról tanulnak a gyerekek.

Mindent magamról!

Mindent magamról!

A tanfolyamon énkép, önismeret fejlesztéssel foglalkozunk.

Kérdésed van?

Írj nekünk üzenetet, vagy keresd fel a Gyakran Ismétel Kérdések oldalunkat, ahol igyekeztünk összegyűjteni a legtöbbször előforduló kérdést és választ.

Scroll to Top